CO NOWEGO ?

Sprawozdania z konkursów

31.03.2011r. odbył się VII Szkolny Konkurs Przyrodniczo – Krajoznawczy Klas Nauczania Zintegrowanego ph „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.  W konkursie wzięło udział piętnaścioro uczniów z klas drugich i trzecich. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Olaf Olszewski – I miejsce, Nina Focht – II miejsce, Michał Maj – III miejsce.

14.04.2011r. w naszej szkole odbył się VII Rejonowy  Konkurs Przyrodniczo – Krajoznawczy Klas Nauczania Zintegrowanego ph „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.  Na konkurs przybyły dzieci z dziesięciu szkół wraz z opiekunami. Łącznie w konkursie brało udział trzydzieścioro  sześcioro dzieci. Gospodarzem konkursu była Pani Z. Gadowska oraz Pani Z. Kościukiewicz – Pilarek. Przedstawicielami Ligi Ochrony Przyrody były Panie: Romana Dobosz, Irena Sokołowska. Uczestnicy konkursu pisali test, po czym udali się na poczęstunek, następnie czas oczekiwania na wyniki umilały im zajęcia w sali zabaw. Do kolejnego – regionalnego etapu zakwalifikowało się ośmioro dzieci, w tym troje z naszej szkoły tj.: Nina Focht, Olaf Olszewski i Michał Maj. Wszystkim gratulujemy a w kolejnym etapie życzymy powodzenia.

Do organizacji konkursu przyłączyli się również rodzice, którzy zadbali o obfity poczęstunek,  fundując ciasto, pizzę oraz napoje, za co serdecznie dziękujemy Państwu Ratajskim, Państwu Potkańskim, Pani Paluszkiewicz, Państwu Focht.

W dniach 13-14.05.2011r.  odbył się VII Regionalny  Konkurs Przyrodniczo – Krajoznawczy Klas Nauczania Zintegrowanego ph „Bądźmy przyjaciółmi przyrody”.  Uczniowie pisali test w Szkole Podstawowej w Czerwonej Wodzie, następnie zostali ugoszczeni obiadem i ciastem oraz otrzymali dyplomy i drobne upominki. Po południu uczestnicy konkursu zwiedzali interesujący ogród zoologiczny w Libercu. Na nocleg zatrzymaliśmy się w SSM „Liczyrzepa” w Karpaczu. Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięcioro dzieci, w tym Michał Maj – uczeń naszej szkoły, który w  rezultacie  zdobył VII miejsce. Nina Focht ukończyła konkurs na miejscu XI, Olaf Olszewski na XIV. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i nagrody. Gratulujemy naszym uczniom wyników.

16.04.2011r. uczennica klasy IIa – Nina Focht - wzięła udział w finale  VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, który odbył się
w Warszawie w Państwowej Akademii Nauk. Zadaniem uczestników kategorii II, którą
w większości stanowili uczniowie klas trzecich, było napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników stanowiło okazję do zwiedzenia pięknych zakątków stolicy. Organizatorzy konkursu przyznali laureatom za 1. miejsce notebook, za 2.
i 3. miejsce sprzęt elektroniczny, pozostali finaliści otrzymali książki i dyplomy.

IV Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” okazał się szczęśliwy dla uczniów klas drugich. Wynik maksymalny to 72 pkt. Nina Focht uzyskała 68 pkt i zdobyła nagrodę, Ola Żmurko otrzymała wyróżnienie z wynikiem 61 pkt, Jakub Rabenda nagrodę pocieszenia
z wynikiem 51 pkt.

data dodania : 26-06-2011
zobacz wszystkie aktualności »